Elementární rozdíly

9. listopadu 2007 v 11:12
Dopravní podnik Matky měst by rád v krátké době opět zdražoval jízdné. Neb lítačku jsem zahodila tak před deseti léty, jsou pro mě plánované ceny jednotlivého přestupního jízdného v hodnotě 30,- Kč za jednu jízdenku dostatečným důvodem proto, abych namísto smradlavé tramvaje vytrvale jezdila po městě vlastním vozem neb ověřenou taxislužbou s pohodlnými zadními sedadly, ovoněnými vkusným deodorantem. Pohledem obyčejného člověka vlastnícího vůz je ohromným rozdílem terminace 60,- korun českých za cestu tam a zpět, ze čtvrtě do čtvrtě, což jest 120,- toho samého ve dvou, obklopeni kvalitou inventáře městské veřejně-dopravní infrastruktůry; ve srovnání s nákupem 4 litrů paliva pro řekněme třicet kilometrů durch urban area pro neříkám rychlou, ale nesrovnatelně pohodlnější jízdu bez sociální fóbie. Praha si tímto krokem jednoznačně říká o poloprázdné tramvaje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Woland Woland | 9. listopadu 2007 v 11:48 | Reagovat

Ale kdepák, oni si přece zpracovali štůdyji, která jim řekla, že cena je až na čtvrtém místě v pořadí důležitosti za čistotou, přesností a jánevímčímještě. Nějak jim nedochází, že pokud selhávají v prvních třech parametrech a pohnou se čtvrtým, tak se lidi na tu MHD vykašlou.

Takhle to zkoušely vodárny někdy před deseti lety. Zdražili, mnouce si ruce v očekávání zisků. Jenže lidi, mrchy, začali šetřit vodou, takže spotřeba klesla. Zdražili znovu a stalo se totéž. Třetí kolo dopadlo némlich stejně.

A proto, lidi, do sedel! V zimě je to jen pro drsné povahy, ale od jara do podzimu je motorka nejlepší variantou pro pohyb ve městě, pokud tedy nejedete v kvádru do divadla. Do solidních hadrů se převlíknete až v rachotě, pokud je vám to třeba :-)

2 BoB BoB | Web | 9. listopadu 2007 v 13:53 | Reagovat

Dokud to jde, jezdím po Praze na kole...

3 Woland Woland | 9. listopadu 2007 v 17:58 | Reagovat

2Bob:

Jízda na kole po Praze je záležitostí pro masochisty, pokud zrovna tvá trasa do práce není Podolí - Modřany nebo napříč Prokopským údolím. Jsa zaměření zcela opačného, volím příjemnější způsob, umožňující odplavení nahromaděného adrenalinu, je-li třeba. Nejkrásnější pohled na svět je prý ze sedla koně, já bych k tomu přiřadil ještě mašinu a kšíry padáku :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama